Pierwsze miejsce podczas 28. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Festiwal kolęd i pastorałek w Będzinie to jeden z największych przeglądów tego typu w Europie, a zarazem jeden z największych amatorskich festiwali muzycznych w kraju. W eliminacjach każdego roku startuje setki osób. Po raz pierwszy wzięliśmy udział w tego typu wydarzeniu. Podczas festiwalu wykonaliśmy 3 pastorałki – Hej, bracia, czy śpicie; A cóż to, dziecino i Z narodzenia Pana. Nasz debiut okazał się sukcesem, ponieważ ze wszystkich występujących zespołów wyśpiewaliśmy I nagrodę (ex aequo z Dziecięco-Młodzieżowym Zespołem Ludowym „Koderki” z Łowicza) w wysokości 3 tys. zł w kategorii zespoły folklorystyczne. Wszystkie te kolędy to były nasze autorskie opracowania. Z racji specyfiki naszego zespołu, bierzemy udział głównie w festiwalach tanecznych, lecz posiadamy bardzo bogaty repertuar, zwłaszcza kolęd. Pani Natalia Bałdyga – chórmistrzyni ZPiT UWM „Kortowo” – podjęła decyzję aby wziąć udział w 28. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Pojechaliśmy, zaśpiewaliśmy i występ nasz okazał się sukcesem!