Kolejny sukces Kortowa!

16 października, odbyły się regionalne eliminacje do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka, którego organizatorem jest Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie. Tym razem, w I etapie eliminacji wojewódzkich, reprezentując Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo” Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, o miejsce na podium walczyła Karolina Jarmulska. Obdarzona niezwykłym talentem wokalnym, wyśpiewała pierwsze miejsce prezentując utwory: „Kusoki świętokrzyskie” oraz „Gęś wodą”. Przygotowania, trwały kilka dobrych miesięcy, pod okiem instruktora wokalnego Natalii Bałdyga. Część muzyczną opracował Dariusz Wiśniewski – kierujący kapelą Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”. Jest to dla nas ogromny zaszczyt, kiedy nasi studenci reprezentują zespół w tak prestiżowym konkursie. To już kolejny „sukces kortowiaków”, gdyż w I edycji konkursu, śpiewając „Dwa serduszka” i zdobywając również pierwsze miejsce, prezentowała się Ilona Kossakowska, która obecnie śpiewa w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Karolinie, obecnej laureatce, życzymy dalszych sukcesów i czekamy na kolejne edycje Konkursu, Kortowo – w gotowości!